Zadaný tvar je přesně ten řetězec znaků, který jste zadali do vyhledávacího políčka.
Lemma ukazuje, jak jsme zadané slovo interpretovali. Pokud jste zadali slovo v jiném než základním tvaru (například kočku), tak jsme mu základní tvar neboli lemma přiřadili (kočka). Vyhledány jsou pak všechny tvary tohoto slova (tedy kočky, kočce, kočkách atd.). Ostatní interpretace (pokud nějaké jsou) se zobrazí nahoře pod vyhledávacím políčkem, kde lze také vybrat, jakou interpretaci chcete dále analyzovat (např. tvar sní může být zařazen k lemmatu snít nebo k lemmatu sníst).
Slovní druh – zadané slovo bylo interpretováno tak, že patří právě k tomuto slovnímu druhu. Tohle je vhodné překontrolovat, pokud vyhledáváte slovo, které může mít více významů (například slovo stát, které může být slovesem nebo podstatným jménem). Stejně jako v předchozím případě se Vám naše interpretace nemusí líbit a stejně jako v předchozím případě si ji můžete změnit nahoře pod vyhledávacím políčkem.
Frekvenční pásmo hezky graficky ukazuje, jak časté slovo je, jak často ho najdete v českých psaných textech. Čím víc hvězdiček, tím je častější. Pět hvězdiček má velmi malý počet slov, která se ale v psaných textech vyskytují extrémně často, např. ale, já nebo muset. Čtyři hvězdičky mají velmi častá slova jako český, slovo nebo "psát". Na druhou stranu jednu hvězdičku mají málo frekventovaná slova, např. chichotání, rozřezávat, pálenice nebo reverzibilní.
Údaj kolikrát v milionu slov (nebo ipm) podobně jako frekvenční pásmo ukazuje, jak často se se slovem setkáte. Zde se ale uvádí přesné číslo – kolikrát ho průměrně najdete v milionu slov. Například hodnota 10 000 znamená, že přibližně každé sté slovo v českých textech bude to, které jste vyhledávali (tedy že ho najdete na jedné stránce třeba i několikrát). Hodnota 1 znamená, že se zadané slovo vyskytuje průměrně jen jednou v milionu slov, tedy že byste museli přečíst třeba i několik tlustých románů, než byste na něj vůbec narazili (Pro představu, jedno z nejčastějších českých slov že má hodnotu ipm 7923, na druhou stranu slovo kvadrant má ipm 1). Tomuto číslu se v lingvistice říká relativní frekvence normovaná na milion slov, anglicky instances per million, zkráceně ipm. Tato zkratka se používá i v dalších nástrojích ČNK, ale také jinde ve světě.
Slova s podobně častým výskytem je seznam slov, které najdete v textech přibližně stejně často jako slovo, které jste si přáli vyhledat. Tento výčet není úplný, jde o náhodný výběr z podobně frekventovaných slov.